Kalo te lënda

Plagoset me thikë një pjesëtar i stafit civil të policisë

foto-2510Një pjesëtar i stafit civil në Policinë e Kosovës është plagosur me thikë sot në mëngjes derisa po shkonte në vendin e tij të punës.

Ngjarja ka ndodhur në veri të Mitrovicës dhe viktima i plagosur, Çasllav Iliq, menjëherë është dërguar në Spitalin në veri të Mitrovicës.

Rastin për Indeksonline e ka konfirmuar zëvendëskomandanti i policisë rajonale në Veri, Besim Hoti.

“Pjesëtari i stafit civil të policisë është qëlluar me thikë nga një person i panjohur derisa po shkonte në detyrë”, ka thënë Hoti, duke shtuar se viktima ka marrë lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar në spital.

Gjendja shëndetësore e viktimës është jashtë rrezikut për jetën.

Në vendin e ngjarjes ndodhen hetuesit lokal dhe ata qendror të cilët po punojnë intensivisht për të zbardhur sa më parë rastin.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: