Kalo te lënda

Tensione në Lazarat, banorët sulmojnë policinë

fotoOMMX7O7CPas operacionit të policisë muaj më parë në Lazarat, tashmë banorët kanë shpërthyer në protestë masive duke qëlluar me gurë policinë.

Forca të shumta të policisë kanë hyrë në brendësi të Lazaratit, e teksa janë plagosur tre efektive.

Gjithçka ka nisur pas një proteste të gjimnazistëve dhe banorëve në qendër të qytetit, të cilët protestuan pasi nuk duan që në fshat të patrullojë policia.

Raportohet se nga sulmi i banorëve, të plagosur kanë mbetur tre efektivë të policisë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: