Kalo te lënda

Gjini: Nuk kam pritur sjellje kaq jo racionale nga PDK-ja

gjini-nuk-kam-pritur-sjellje-kaq-jo-racionale-nga-pdk-ja_hdNënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se Blloku nuk ka pritur që edhe katër muaj pas zgjedhjeve dhe pas nënshkrimit të marrëveshjes me LDK-në dhe Nismën për Kosovën të mos mund t’i formonin institucionet.

“Nuk kemi pritur sjellje të këtillë të PDK-së. Unë personalisht kam menduar se menjëherë pas krijimit të koalicionit ata do të tërhiqeshin në opozitë me vullnet”, ka thënë Gjini për Gazetën Blic.

I dyti i AAK-së, ka thënë se askush nuk e ka pritur një sjellja kaq joracionale të PDK-së.

“Nuk kam besuar se do të silleshin në këtë mënyrë joracionale”, ka thënë ai. /Gazeta Blic/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: