Kalo te lënda

Dështon Jahjaga, zgjedhjet në prag

d-euml-shton-jahjaga-zgjedhjet-n-euml-prag_hdPërpjekjet e presidentes, Atifete Jahjaga, për t’i bindur liderët e pesë partive politike që të merren vesh për tejkalimin e krizës politike, kanë dështuar edhe një herë, duke krijuar tashmë infrastrukturën se vendi po shkon drejt zgjedhjeve të reja.

Madje në kohën kur pritej që liderët e subjekteve politike të reflektojnë pozitivisht dhe të dalin me propozimet e tyre konkrete, të martën është vërejtur diskurs edhe më i ashpër, ku nuk kanë munguar edhe fjalët fyese si “monstrum” politik.

Këtë epitet ia dha Ramush Haradinaj i AAK-së, kryeministrit në detyrë, Hashim Thaçit.

“Rasti i Thaçit është rast unik, është një rast monstrumi politik, sepse ai nuk e ka shumicën dhe vazhdon të keqqeverisë vendin me 44 vota”, ka thënë Haradinaj. /zeri/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: