Kalo te lënda

Policët serbë të Kosovës protestojnë kundër EULEX-it

fotoAshtu siç ishte paralajmëruar, nga ora 9 e 30 para Gjykatës Themelore në veri të Mitrovicës ka nisur sot një protestë kundër EULEX-it. Raportohet se rreth 60 policë të Kosovës, të gjithë të uniformuar, janë përfshirë në këtë protestë, raporton KP.

Atyre po iu prin Zvezdan Milovojeviq, ish-pjesëtar i MUP-it, tani komandant i Policisë së Kosovës në Zubim Potok.

Ata, sipas paralajmërimit, po protestojnë kundër përpjekjeve të këtij misioni për t’i arrestuar ish-kryetarin e Zubin Potokut, Sllavisha Ristiq, dhe kryetarin aktual të kësaj komune, Stevan Vulloviq.

Sipas burimeve të KosovaPress-it, ata u kanë bërë thirrje edhe qytetarëve t’i bashkohen kësaj proteste, por pa sukses.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: