Kalo te lënda

Zjarrfikësit paralajmërojnë protestë

562X315747159_20141003103119399620Sindikata e Zjarrfikësve të Kosovës ka paralajmëruar se sot do të caktojnë datën kur do të organizohet protestë në të gjitha Shërbimet e Zjarrfikjes dhe Shpëtimit në të gjitha Komunat e Kosovës.

 

Ata sot do të mbajnë mbledhjen e kryesisë dhe një konferenca për media, ku do të diskutohet lidhur me pozitën dhe gjendjen materiale ,kushtet e punës dhe specifikat në përgjithësi të Shërbimit të Zjarrfikjës dhe Shpëtimit në Kosovë.

Gjendja që ka kapluar këtë shërbim vite me radhë dhe pa shpresë se do të rregullohet diç në këtë drejtim i detyron që sot të caktojnë datën e protestës.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: