Kalo te lënda

Manekinia e njohur turke: Ëndrra ime është të vdes në Gjakovë

fotoILAAG307Manekinia Ebru Salli e cila me sukseset e saj ka arritur famë mjaft të madhe në shtetin turk ka bërë një deklaratë bombastike në mediet turke.

Ajo në një prononcim për media ka shprehur se ëndrra e saj është që të vdes në Kosovë gjegjësisht në qytetin e Gjakovës…

Manekinia e njohur Ebru Salli (Shalli) e cila tashmë ka arritur të radhitet tek emrat më të pëlqyer të industrisë së modës në Turqi, ka pranuar se është me origjinë shqiptare. Ajo në një intervistë për media turke ka shprehur se ëndrra e saj është të vdes në Kosovë gjegjësisht në qytetin e Gjakovës. E në pyetjen se për çfarë dëshiron që të varroset në Kosovë, ajo ka thënë. “Unë jam shqiptare dhe me krenari e them këtë. Dikur e mbanim sekret këtë, por jemi krenar që tani mund ta themi se jemi shqiptar, për këtë e falënderoj ish kryeministrin Erdogan. Ne si familje kemi emigruar në Turqi në kohërat më të vështira për popullin tim. Unë i kam edhe mamin edhe babin shqiptar. Jemi nga Gjakova. Jam krenare që jam shqiptare dhe jam krenare që jam pjesë e Turqisë”, deklaroj Ebru Salli.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: