Kalo te lënda

Meta: Jo vetëm numrat, por edhe populli është me LVAN

fotoAnëtari i LDK-së, Bardhyl Meta përmes rrjetit social në Facebook ka thënë se blloku LVAN nuk i ka vetëm shumicën parlamentare në Kuvend, por i ka edhe shumicën e popullit.

Ai tha se ndryshimin po e kërkon e shumica absolute e qytetarëve. Për më tepër, ju sjellim postimin e plotë të Bardhyl Metës:

Me gjasë, përtej debateve shterpe, duhet te gjithë, te rikujtojmë faktin bazik se LDK-VV-AAK-NISMA – jo vetëm se kane shumicën parlamentare, por edhe shumicën qytetare te Kosovës – dhe kush ka sado pak vesh, e dëgjojnë dhe kupton se shumica absolute e Kosovareve, e kërkon – përfundimin e kësaj gjendje katastrofale, te pa dinjitetshme, te pa perspektivës, padrejtësisë, krimit e korrupsionit dhe te tranzicionit te pa fund! Dhe, kjo mase, natyrisht se po i thote gjithnje e me zëshëm këtij grupimi – please, Just do it…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: