Kalo te lënda

Ja çfarë ndodh kur përplasen dy peshkaqenë (Video)

ccedil-far-euml-ndodh-kur-p-euml-rplasen-dy-peshkaqen-euml-video_hdZhytësi Adam Malsk, i cili ka xhiruar përplasjen mes këtyre dy kafshëve tha se është jorealiste, pasi disa minuta para incidentit,

ai pyeti veten se çfarë do të ndodhte nëse një peshkaqen i madh do të sulmonte një më të vogël.

Dhe si duket, kjo dëshirë e tij u plotësua. Adam ishte me barkën e tij në afërsi të ishullit Neptunskih, kur vuri re një peshkaqen mesatar të bardhë, transmeton Telegrafi.

Ai vendosi që të xhiroj këtë moment interesant, por në pak sekonda ajo u bë edhe më emocionuese.

U lajmërua një peshkaqen edhe më i madh i bardhë, që ishte i interesuar për gjahun e tij.

Peshkaqenët u nisën në drejtim të njëri-tjetrit, dhe nëse gjykojmë nga pamjet, vetëm përplasin nofullat e tyre, dhe më pas u zhduken. /Telegrafi/

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: