Kalo te lënda

Ejup Qerimi shkarkohet nga pozita e kryeshefit të PTK-së

ejup-qerimi-shkarkohet-nga-pozita-e-kryeshefit-t-euml-ptk-s-euml_hdBordi i Drejtorëve të PTK në një takim të jashtëzakonshëm të mbajtur sot ka shkarkuar nga detyra e kryeshefit ekzekutiv të PTK SH.A., Ejup Qerimi.

Sipas një njoftimi të PTK-së, Bordi i Drejtorëve të PTK SH.A., këtë vendim e ka marrë duke u bazuar në Ligjin mbi NP nr.03/L-97, të nenit 18, respektivisht 18.3, si dhe rekomandimit nga takimi i Komisonit të Auditimit.

Në pozitën e ushtruesit të detyrës është caktuar Mehdi Latifaj, i cili deri më tash ka ushtruar detyrën e drejtorit të Telekomit të Kosovës.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: