Kalo te lënda

Isa Mustafën mund ta votojmë nëse anëtarësohet në PDK

fotoLDK-ja dhe Lëvizja Vetëvendosje e kanë akuzuar PDK-në se po e mban shtetin e bllokuar. Sekretari Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj ka thënë në emisionin Rubikon të KTV-së se Kushtetuesja është kapur nga PDK-ja, sikur edhe shteti.
Në anën tjetër, anëtari i PDK-së, Xhavit Haliti ka thënë se janë me dhjetëra zyrtarë të LDK-së që kanë raste të hapura në prokurori për korrupsion.

I menjëhershme ka qenë reagimi i nënkryetares së LDK-së, Teuta Sahatqija, e cila ka thënë se PDK-ja ka uzurpuar shtetin.

E në pyetjen e Molliqaj se pse PDK-ja nuk e nominon kandidatin e VLAN-it, Isa Mustafa, Haliti është përgjigjur: “Kjo mund të bëhet nëse LDK-ja pranon të flasë me PDK-në, ose Isa Mustafa të anëtarësohet në PDK”.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: