Kalo te lënda

The Economist: Çdokush tani kështu e paramendon Obamën (Foto)

the-economist-ccedil-dokush-tani-k-euml-shtu-e-paramendon-obam-euml-n-foto_hdNë numrin e ri, The Economist, ka zgjedhur një fotografi të presidentit amerikan, Barack Obama, me një uniformë dhe pajisje ushtarake, me të cilat përshkruhet “rikthimi” i tij në Lindjen e Mesme.

“Presidenti i cili gjithmonë është parë që mision parësor ka vendin e tij, tani po përdorë ushtrinë në gjashtë vende: Siri, Irak, Afganistan, Pakistan dhe Somali”, shkruan The Economist.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: