Kalo te lënda

Pilotja arabe që po sulmon nga ajri ISIS-in(Video)

pilotja-arabe-q-euml-po-sulmon-nga-ajri-isis-rsquo-in-video_hdPilotja e parë femër nga Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) ka qenë udhëheqëse e ekipit në sulmet ajrore të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndaj ISIS në pjesën veriore të Sirisë, gjatë kësaj jave.

Pilotja me gradën ushtarake major, Mariam Al Mansouri (35), është gruaja e parë në forcat ajrore të EBA dhe ajo ka marrë pjesë në sulme ndaj ISIS bashkë me aleatët, SHBA, Arabinë Saudite, Katarin dhe Bahreinin.

Al Mansouri u është bashkuar forcave ajrore të EBA më 2007, kur edhe kishte filluar pranimi i femrave aty. /Telegrafi/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: