Kalo te lënda

Dëshmohet shkencërisht – bukuroshet që kanë gjoks të përsosur (Foto)

d-euml-shmohet-shkenc-euml-risht-ndash-bukuroshet-q-euml-kan-euml-gjoks-t-euml-p-euml-rsosur-foto_hdKirurgu plastik, Patrick Mallucci, në bazë të një formule të veçantë ka llogaritur proporcionet ideale të gjokseve të femrave të famshme.

Sipas ekspertit britanik, proporcionet më të përsosura i kanë modelja Kelly Brook dhe aktorja Scarlett Johansson

Në bazë të vlerësimit të tij shkencor, gjiri ideal është ai që ka 45 për qind të masës mbi linjën e thimthit dhe 55 për qind nën të.

http://tpc.googlesyndication.com/safeframe/1-0-0/html/container.html

Duke u bazuar në vlerësimin e Malluccit, gjinj afërsisht idealë kanë edhe Katy Perry, Miranda Kerr dhe Megan Fox.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: