Kalo te lënda

Liverpooli kalon pas penaltive

liverpooli-kalon-pas-penaltive_hdLiverpooli është kualifikuar në raundin e katërt të Capital One Cup duke eliminuar Middlesbroughun pas penaltive, meqë rezultati pas vazhdimeve mbeti i barabartë (2-2).

Në takimin e zhvilluar në Anfield, Jordan Rossiter shënoi për Redsat (10’), të cilët shkuan në pushim me epërsi. Mirëpo, në gjysmën e dytë Adam Reach barazoi për ekipin mysafir (63’).

Rezultati i barabartë mbeti edhe kur gjyqtari dha shenjë për përfundimin e kohës së rregullt të takimit, ashtu që ndeshja shkoi në vazhdime.

Në fraksionin e dytë të vazhdimeve, Suso arriti ta shënojë golin që u mendua se e dërgoi Liverpoolin në fazën tjetër të Kupës së Ligës.

Mirëpo, në minutat shtesë të vazhdimeve u akordua penalti në favor të mysafirëve dhe Patrick Bamford u tregua i saktë, për të bërë që penaltitë ta vendosnin fituesin.

 

Pas ekzekutimit të stërzgjatur të penaltive (nga 15-të), në raundin tjetër u kualifikua skuadra e Liverpoolit.

Në fazën tjetër është kualifikuar edhe Fulhami që me rezultat 2-1 eliminoi Doncaster Rovers.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: