Nisma e Limajt e Krasniqit: Vizitat e Hashim Thaçit në biznese shoqërohen me haraç

fotoN4KRBK91NISMA e Limajt dhe Krasniqit kanë reaguar ndaj vizitave që po u bënë lideri i PDK’së bizneseve duke thënë se ato vizita shoqërohen me haraç.

Më poshtë po e japim të plotë reagimin e këtij subjekti.

Fushata parazgjedhore është shndërruar në zgjedhë për bizneset e Kosovës!
Hashim, boll i “ndihmove” bizneset!

Gjatë pesë muajve të fushatës parazgjedhore që ka filluar Hashim Thaçi, agjenda e tij kryesore në terren ishte“vizita” e ndërmarrjeve të bizneseve në Kosovë.
Për të gjithë biznesmenët kosovarë këto vizita shoqërohen me ngërçe të harraqit për zgjedhjet e 8 qershorit. Imazhet që shpërndahen nga këto “vizita”, e ku shihen biznesmenët duke u buzëqeshur në prani të Kryeministrit që po IKË, janë imazhe të cilat reflektojnë mjerimin që Poeti i Mjerimit, Migjeni, i shprehu përmes metaforës “Qeshu palaço, e zemra të pëlcet!”
Për realitetin e hidhur me të cilin ballafaqohen bizneset në Kosovë, nën qeverisjen e Hashim Thaçit, flasin të dhënat.
Gjatë pesë muajve të fushatës së Hashim Thaçit dhe premtimeve se do t’i ndihmojë bizneset kosovare, 652 kompani të ndryshme në Kosovë kanë shuar biznesin e tyre.
Shuarja e bizneseve për shkak të ambientit të pafavorshëm për të zhvilluar bizneset janë reflektim i drejtpërdrejtë në shtimin e papunësisë dhe mjerimit të popullit të Kosovës.
Kjo klimë negative që u përcoll gjatë gjithë qeverisjes Thaçi shkaktoi shuarjen e mijëra bizneseve kosovare. Nëse nuk ndërpritet ky trend, Misioni i Ri i Hashim Thaçit do t’i shuaj të gjitha bizneset e pavarura nga ai.
NISMA për Kosovën nuk troket në dyert e asnjë biznesmeni për fushatën zgjedhore, që është shndërruar në zgjedhë për biznesmenët kosovarë. Pas besimit që do të na shprehin qytetarët e Kosovës përmes VOTËS PËR NDRYSHIM, dyert e NISMËS do të jenë të hapura për të mbështetur bizneset, si burim kryesor i hapjes së vendeve të lira të punës.
Më 8 qershor, të gjithë biznesmenët që dëshirojnë të heqin qafe zgjedhën e haraçit, duhet të ndëshkojnë praktikat e tilla që janë pengesë serioze e zhvillimit të vendit dhe t’i hapin rrugë NISMËS për zhvillimin e gjithanshëm të Kosovës.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: