Berisha: Zgjedhjet në Evropë i fituan miqtë e Shqipërisë

fotoLKWTJM6UIsh kreu i vendit, Sali Berisha, në një shkrim të tijin, në lidhje me zgjedhjet në Europë, është shprehur se ka fituar qendra e djathtë dhe se Jean Claude-Juncker është një mik i bendit tonë.

“I dashur mik, me këtë mesazh dua t’ju përcjell urimet e mia më të përzemërta për fitoren tuaj të shkëlqyer në zgjedhjet parlamentare europiane si kandidati i Partisë Popullore për President të Komisionit Evropian”, shkruan Berisha në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook.

Ai shton se fitorja e Juncker dhe e Partisë Popullore Europiane në zgjedhjet e 25 majit, është dëshmi madhore e vlerësimit nga qytetarët europianë për programin Partisë Popullore, si programi më i mirë për të ardhmen e Europës dhe përgjigja më e sigurt ndaj krizës dhe sfidave të saj.

Berisah shprehet se kjo fitore e merituar ka gëzuar shumë miqtë e Juncker në Shqipëri, Europë dhe në botë. “Kombet e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian votuan në shumicë ju për në timonin e Komisionit Europian për kontributin tuaj të shquar si dhe për besimin e tyre të madh tek aftësitë, përkushtimi dhe vizioni juaj për Europën e viteve që vijnë dhe të ardhmen e saj. Duke përfunduar pranoni i dashur mik konsideratën time me të lartë dhe urimet më të përzemërta”, përfundon Berisha.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: