Kalo te lënda

Lajçi : Po, me PDK-në

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Ali Lajçi, ka thënë se është i pajtimit që AAK-ja të hyjë në një koalicion me PDK-në, nëse konsiderohet se do të ishte në interes të Kosovës për shtet ligjor dhe integrim të veriut.

Por para se të ndodh ky koalicion, Lajçi në një intervistë për Epoka e Re, që editohet në numrin e së enjtes, ka thënë se të dy partitë duhet të ulën dhe t’i koordinojnë strategjitë e veprimit të mëvonshëm.

“Unë jam pro koalicionit, por që me u marrë vesh njëherë si dhe çka. Duhet të bisedohet se çfarë është në dobi të shtetit dhe të funksionimit të shtetit ligjor. Duhet të përcaktohen programet dhe strategjitë e veprimit të mëvonshëm, para se të bëhet koalicioni”, ka deklaruar Lajçi.

2 Comments »

  1. Po qfar oportunisti; veq me kan ne pushtet. Prej LDK ne AAK po ketu pa pushtet eh ndoshgta ma PDK i bien do thermi. Hahahahaaa qfar mjerani ky vet e qfar mjerimi i politikes

    Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: