Kalo te lënda

Mjeshtri i jashtzakonshëm i instrumenteve muzikore

Milaim Kadolli ish i denuar politik dhe pjestar i UCK`s ,tani eshte bër i njohur me zejen e ti te jashtzakonshme ,ne prodhimin e instrumenteve muzikore.

Si i ri ne në vitin 1982 ishte denuar per aktiviteit e ti kombetar, dhe pas perfundimit te burgut Milaimi migroi ne gurbet.Kur filloi lufta ju kthye atëdheut i armatosur dhe u angazhua ne radhet e UCK´s deri ne liri.

Pas luftes jetën e vazhdoi ne vendlindje.Per ta mbajtur familjen ai u angazhua me pune fizike ne ndertimtari,duke e vazhduar edhe aktivitetin ne hobin e ti ne interpretimin e instrumenteve, ne shoqeri muzikore.

Si nevoje per instrumente te mira, Milaimit ju shfaq ideja te provon ne prodhimin e ktyre instrumenteve, dhe per nje kohe te shkurter në kete zeje u bë shume i njohur, me punën e ti te shkelqyeshme.Tani interpretuesit me te mire të ketyre instrumenteve jane klient te ti.

Për te qenë mjeshtër në prodhimin e instrumenteve muzikore duhët te jesh edhe interpretues i tyre.Milaimi është interpretues i mire i ketyre instrumenteve që nga rina e hershme,ndersa tani eshte edhe udhëheqes artistik i shoqates “Vllazerit Frasheri” ne Bukosh te Therandes(ish Suharekës).

Përveq prodhimit me pososi te Milaimi mund te gjeni cdo here instrumente te gatshme për t u furnizuar me to.

Milaimi nuk del ne treg, por të gjithë te interesuarit mund te kontaktoni ne kete numer te tlf: +383 49253200

Për te shkruar per biografin e këti njeriu te veçant duhet kohe e gjate,por kesaj radhe ju prezentuam vetem në pika te shkurtera ,sa per t u a mundesuar një rrugë lidhëse juve lexues te respektuar, që keni nevoje per t u furnizuar me mjete muzikore kualitative,dhe njëherit per t i a mundesuar Milaimit nje kontakt me te madh me te interesuarit.

Në vazhdim disa foto dhe video që ilustojnë aktivitetin e ti.

Shkrim nga Sh.Rukovci/Kosovalb.com/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: