Kalo te lënda

Dega e LDK’s në Norvegji perkrah veprimet e LDK’s në konstituimin e institucioneve

FB_IMG_1617560618176

Deklaratë

Dega e LDK-së në Norvegji me kujdes e ka përcjell situaten rrethë konstituimit te instititucioneve si rezultat i zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Dega e LDK-së në Norvegji mbështet vendimet e Kryesisë Qëndrore për rolin kontruktiv të LDK-së si në raport me votimin e qeverisë po ashtu edhe me rrolin aktiv në zgjedhjen e Presidentes si detyrim Kushtetues që kanë partit politike të përfaqësuara në Parlamentin e Republikes së Kosoves.

Bëjm thirrje strukturave, anëtarësisë dhe simpatizantëve të LDK-së kudo që veprojn të ruajn unitetin dhe të gjithë së bashku të punojm në rikthimin e madhë të LDK-së si parti fituese,sepse LDK është parti shtetformuese dhe bazamenti i shtetit të Kosovës

Komisioni për Informim i Deges
Norvegji 05 prillë 2021

 

https://m.facebook.com/LDK-Norvegji-103425071345493/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: