Kalo te lënda

Sémundja e Edes e sherueshme,mjafton vetem ndihma juaj.

Nepermes interneti mundeni me dhuruar donacion duke klikuar ketu


Nepermes WESTERN UNION dergo per Besnik Loshi -Kosove
Kontakto tlf +383 44777652
Eda Loshi, 5 vjeçare nga Prishtina, është diagnostifikuar me sëmundjen e rrallë gjenetike, SpinalMuscular Atrophy (SMA) SMN1 dhe SMN2. Kjo është një sëmundje gjenetike që shkakton çrregullim neuromuskular progresiv ku preken qelizat nervore që kontrollojnë muskujt (motoneuronet

Pa trajtim, simptomat e kësaj sëmundje fillojnë të shfaqen para ose pas muajit të 6-të dhe vazhdojnë me përkeqësim të dobsisë së muskujve dhe humbje të tonusit muskulorë.

PER VIDEO KLIKO KETU

Pa trajtimin e duhur, gjendja e pacientëve me këtë sëmundje përkeqësohet deri në pamundësi totale të lëvizjes, vështirësi në frymëmarrje, etj.
Trajtimi i kësaj sëmundje kushton shumë dhe familja e Edës së vogël kërkon ndihmën tuaj, pasi sëmundja duhet të trajtohet jashtë vendit.Marrja e terapise ka tregue qe eshte e suksesshme 100% dhe efektet tregohen shume shpejt.
Me posht konto dhe numri i Vales ku mund te kontriboni duke derguar SMS


Deri tani jane grumbulluar mbi 60 000 euro nga te gjitha menyrat e organizimit.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: