Kalo te lënda

Turniri tradicional Zahir Pajaziti

Per nder te ditëlindjes se 57-te te heroit Zahir Pajaziti ne Rakkestad te Norvegjise u mbajt turniri tradicional ne futsall.
Ky turnir organizohet nga shoqata humanitare “Albanor”shoqate kjo qe nga organizimet e tilla ka ndertuar 45 shtepi per te varferit ne vendlindje.
Ne kete turnir vendin e pare me merite e zuri 1.Xhamia Ryen,vendin e dyte 2.Adriatik Livs dhe vendin e trete 3.Rainca
Ne konkurencen e veteranëve vendine pare 1) Hamez Jashari nga Oslo
Te gjitha vendet e para ,lojtari me i mire,portieri me i mire dhe referet(Afrim Kadriaj Leurat Jasharaj dhe Nysret Xhafa) u nderuan me kupa.
Ne shej nderimi per ndamjen e kupave u respektua aktori shqiptar ketu ne Norvegji,por qe kohen e fundit po dallohet me pjesëamrrje ne filma shqip edhe ne Kosove,Arben Balaj
“Ne kete trunir pjesëmarrja nuk ishte sikurse herave tjera.Nje nder shkaqet eshte edhe pse ekipi me i mire shqiptar Prishtina luante pikerisht sot ne ligen e pare te Norvegjise ne futsall,por edhe ekipi i Fortunes gjithashtu kishte aktivitet.Muarren pjese vetem 14 ekipe.Jemi shume mirnjohes te gjithe pjesëmarrsive.Nje falenderim shkon i posaqem per referet “than per Kosovalb.com ;Qamil Haklaj dhe Naser Turkaj perfaqesues te shoqates Albanor te cilet sot e kishin barren kryesore ne organizimine keti turnir

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: