Kalo te lënda

Norvegji:U nderua Komandant Shemi

Rakkestad-Norvegji-Né 20 vjetorin e ramjes heroike te komandant Shemit-Shemsi Ahmetit,shoqata Albanor organizoi nje turnir humanitar ne futsall.
Ne turnir morren pjese 14 ekipe nga Oslo dhe Østfoldi

Vendin e pare me merite e fitoi 1.VUSHTRRIJA,vendin e dyté 2. ADRIATIK LIVS , vendin e trete 3. AB DAKAJ BYG AS.Ndersa nder veteranet:1.Lepenci,2.DRENICA.
Futbollisti me i mire u shpall Muharrem Merovci…
“I falenderoj te gjithe pjesemarresit:Futbillistet,referet,por edhe ata qe siguruan ushqim.Nga ky turnir u tubuan 1 800 euro te cilat i dedikohen fondit Albanor,fond ky qe ka ndertuar 44 shtepi per te varferit ne vendlindje”tha Mexhit Merovci per Kosovalb.com.
Shkrim nga Shemsi Rukovci/Kosovalb.com

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: