Kalo te lënda

Norvegji:Event për nder të Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti Skenderbeu(foto,video)

“LOBI” shqiptar nga Norvegjia organizoi shenimin e 550 vjetorit te vdekjes se Skenderbeut.
Ju kujtojmë se Gjergj Kastrioti vdiq më 17 janar 1468 në Lezhë.
Ky organizim u mbajt ne Drammen te Norvegjisë.
KOsovalb.com u inkuadrua disa here me transmetim live nga ky organizim ,ne fcb
Pjesmarrje me përfaqsim nga organizata dhe shoqata shqiptare në Norvegji si; shoqatat, Rilindja, LIRIA, Frymsia, grupi KORALB, grupi valleve Nene Tereza,Radio Zëri Arberit, TROJA, organizata humanitare ALBANOR, Rrjeti i Biznesit, Radio Rilindja!
Moderator Flutra dhe Atdhe Belegu
Prezentimin për Jeten dhe vepren e Skenderbeut, Daut Haxhaj
Aktiviteti i LEASH në Norvegji dhe objektivat e LOBI-t i prezentoi Adrian Hoti sekretar!

Te pranishmit u argetuan me kenget e Fisnik Alickajt dhe grupit muzikor si dhe Vendim Seferi

 

Eventi u vlersua lartë nga publiku dhe përfaqsues të organizatave shqiptare!
U vendos që në dhjetor të mbahet një tryezë me përfaqsues për të zgjedhë objektivat e punë për vitin 2019!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: