Kalo te lënda

FFK bashkoi të rinjët shqiptar ne Oslo te Norvegjisë

Pér dy dité qendruan ne Oslo te Norvegjisé treneret e grup moshave te ndryshme te reprezentacionit te Kosovés:Besnik Kollari,Isa Sadriu,Gazmend Haliti dhe Kushtrim Munishi,ne testimin e talenteve shqiptar me venbanim ne Skandinavi.

Ky lloje organizimi quhet Kampi Stervitor FFK,dhe organizohet çdo vit.

Gjate gjithé kohés mbretéroi atmosfere pune dhe gezimi pér takimin e perbashket te ketyre te rinjeve nga viset e ndryshme.

Per organizimin e keti kampi u kujdes Haziz Aasen, por merita te posaqme kan edhe Isa Thaçi dhe Ilir Daci te cilet u kujdesen per akomodimin e stafit nga FFK

Shkrim nga Sh.R /Kosovalb.com/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: