Kalo te lënda

Sarpsborg: Bujar Shala fton te gjithe shqiptaret ta votojne(foto+video)

Kandidati per deputet ne zgjedhjet nacionale ne Norvegji,Bujar Shala,fton te gjithe shqiptaret ta votojne.
Ai premton se do te jet zeri i tyre ne parlamentin norvegjez.
Ne nje takim te organizuar me shqiptaret aktiviste te Østfoldit, Bujari beri ftese  që te marrin pjese edhe ne orgazimin e fushates qe do te mbahet te Enjëten me 31 gusht ne Sarpsborg.
Diten e enjte me 31/8 ora 18:30 ne Lande Bo Senter (Råkilveien 35, 1710 Sarpsborg) do te organizoj nje takim me komunitetin shqiptar te Østfoldit dhe nenkryetaren e parlamentit Ingjerd Schou.

Ejani ne kete takim sepse eshte tejet shume e rendesishme te tregohemi sa me te organizuar

Te gjithe shqiptaret me nenshtetsi norvegjeze kan mundesi te votojn ne keto zgjedhje .Ata qe deshirojne te votojne per mua duhet te veprojne ne kete menyre.

Shkojne ne vend votim, marrin listen e pratis HØYRE, dhe para emrit ( Bujar Shala) vendosin numrin 1. Asgje me shume dhe kete liste e vendosin ne kutin e vend votimit.

Asgje me shume ,as me pak sepse mundet te demtohet lista.Asesi nuk bene te vendoset X ose dicka tjeter ne rubrike.E gjitha vetem numerin 1 ne rubriken para emrit tim.

Per video kliko ketu

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: