Kalo te lënda

Oslo: Iniciativë per ndihmë vendlindjes

dsc_0241dsc_0226Ne Oslo te Norvegjisë u mbajt nje takim me bashkatdhetarët shqiptar, me iniciativen e Shoqates Humanitare “Albanor” me seli ne Halden
Qellimi i keti organizimi ishte formimi i nje Keshilli Inicues per shtrirjen e aktivitetit te kesaj shoqate edhe ne Oslo.
Tubimi u mbajt ne lokalet e shoqates shqiptare ne Ryen, dhe muarren pjesë nje numer i konsiderueshem i aktivistëve shqiptar.
Te pranishmit pas nje diskutimi konstruktiv dhe te dobishem, vendosen që ne grupin inicues te zgjidhen keta aktivist:
Hamdi Fera,Jashar Etemaj,Musa Ramadani,Rexhep Shehi dhe Bashkim Brahimi
Ju informojm se shoqata “Albanor” deri tani ka ndertuar 39 shtepi per te varferit ne vendbanimet shqiptare.
Per me shumë shiko videon ketudsc_0232dsc_0224

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: