Kalo te lënda

Norvegji: Holmlia fituese e turnirit Adem Jashari(foto+video)

dsc_0108Ne Drøbak te Norvegjisë u mbajt turniri tradicional “Adem Jashari”,nen patronatin e KF Rilindja nga Oslo.
Vendin e parë me merit e fituan Holmlia,vendin e dytë Rilindja ,ndersa vendin e tretë Rema 1000, ekipi FER PLAY  u shpall ekipi  Ås

Perveq ketyre ekipeve,me kupa dhe medale u nderuan edhe futbollisti me i mire dhe portieri me i mirë

Me mirënjohëje u nderua futbollisti Fitim Azemi, futbollist ky qe s’shpejti do ta shofim me fanelen e njerit nga perfaqesueset shtetoredsc_0099

Ne turnir morren pjesë 15 ekipe,që është nje pjesëmarrje me vogël se zakonisht.

Marr ne pergjithesi ishte nje organizim shumë i mirë,por kete epitet e prishi gjysem finalja ne mes te Rilindjes dhe Tina Futsal.

Turnirin e nderuan me pjesëmarrje futbollist shumë cilësor nga elita e futbollit norvegjezdsc_0052

Kjo gjysemfinale u karakterizue me lojë te ashper dhe nderhyrje edhe nga publiku.Tina Futsal pretenduan se ju be e pa drejtë, dhe kur ishte me pak se 2 minuta perfundimi i ndeshjes ,ata e leshuan takimin ne menyrë demonstrative.Kosovalb ju sjell videon ekskluzive nga kjo minuti kritik.KLIKO

Per album te fotografive kliko ketu

HYMNI kombetar para finales(video)

Finalja – video

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

sabrishq

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: