Kalo te lënda

Oslo:Fortuna-Sagene 3-1

fortFortuna me sukses po garon ne div e IV te .Sot Fortuna shenuan fitore te rendesishme kunder Sagene me rezultat 3:1 ne xhiron e parafundit te kampionatit.

Fortuna ishte e koncentruar nga fillimi dhe futbollistet e saj i kryen detyrat me sukses. Ekipi ishte kompakt dhe i rezistoje sulmeve te Sagene ,ndersa ishte me e mire ne sulm dhe fitoje me merite .Ekipi i Fortunes  udheheqen 3-0 ,ndersa mysafiret e shenuan golin e nderit ne minuten e 75-te.

Golashenues per Fortunen ishin Ermir Strati ,Mauro dhe Benjamin Xhemajli .

sa

Ermir Strati sot shenoje golin e vitit 2016
Gol nga distanca por per qudi askush nuk besonte se topi eshte ne porte , as referi . Te gjithe mendonin se topi eshte mrapa rrjetit. Topi shkoje nga lartesia ne rrjete dhe mori kohe derisa referi e pranoje golin .

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: