Kalo te lënda

Norvegji:Turniri humanitar Zahir Pajaziti

zpa1 Nentori 1962  është data e lindjes se heroit Zahir Pajaziti
Shoqata Albanor me seli ne Halden te Norvegjisë ne shenjë respekti per heroin ,organizon turnir humanitar ne futsallë
Ky turnir është tradicional dhe mbahet per hir te ditlindjes se heroit Zahir Pajaziti,kesaj radhe per 54 vjetorin e lindjes se ti.
Turniri ështe njeditor dhe mbahet me 5 Nentor 2016 ne Rakkestad.Per me shume info rreth keti turniri shiko fotografin

Ju informojmë se kjo shoqatë nga organizimet e tilla ka ndertuar 38 shtepi ne vendlindje per te vaferit.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: