Kalo te lënda

Samadrexha fituese e turnirit “Komandant Shemi”

DSC_0030Ne Rakkestad te Norvegjisë u mbajt turniri humanitar ne futsal, “Komandant Shemi”
Fitues i keti turniri u shpall ekipi Samadrexha nga Sarpsborgu.
Ky turnir eshte tradicional dhe mbahet ne shej respekti per Komandant Shemin.
Tri vendet e para ,u dekoruan me kupa ,te cilat i ndau vllau i Komandant Shemit,Bashkimi.

Perveq ketyre me kupa dhe medale u dekoruan edhe 2 vendet e para ne grupin e veteranëve si dhe referet,futbollisti dhe portieri me i mirë
Te ardhurat e keti turniri tradicional perdoren per humanitet.Ju informojm se ky turnir mbahet nen patronatin e Fondit Humanitar Albanor,fond ky qe deri tani ka ndertuar 36 shtepi per te varferit ne vendlindje
Sa per informim: Keti fondi ju ka lejuar edhe turniri qe do te mbahet per hir te 1000 vjetorit te qytetit te Sarpsbrgut dhe ky turnir do te mbahet me 04 qershor 2016. Ju kujtojmë se Heroi i Kombit Shemsi Ahmeti ishte Komandant i njësive speciale në ZO të Shalës dhe ra heroikisht më 26 Prill 99 në betejën e famshme të Majdanit në Shalë të Bajgores”, thuhet në njoftim.DSC_0036

 

 

DSC_0009 DSC_0010 DSC_0011 DSC_0012 DSC_0013 DSC_0014 DSC_0015 DSC_0016 DSC_0017 DSC_0018 DSC_0019 DSC_0020 DSC_0021 DSC_0022 DSC_0023 DSC_0024 DSC_0025 DSC_0026 DSC_0027 DSC_0028 DSC_0029 DSC_0030 DSC_0031 DSC_0032 DSC_0033 DSC_0034

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: