Kalo te lënda

Shqiptaret nga Norvegjia ndertojne shtepi per te varferit ne Kosove- video

mexhFondi Albanor vazhdon me ndertimin e shtepive per te varferit ne Kosove.
Ne fshatin Çitak te Skenderajt ka filluar te ndertohet shtepia e Behram Çitakut i cili jeton ne kushte te mjerueshme.
Ndertimi i kesaj shtepie po bahet fal ndihmes se bashkatdhetareve shqiptar nga Norvegjia,perkatesisht Fondit Albanor nga Haldeni.

mexh1“Eshte kjo shtepia e 34-te qe po ndertojm ne Kosove,ndersa kete vit do te ndertojm edhe nje shtepi ne komunene e Burimit qe do te jet e 35-ta me radh.Te gjitha keto ndertime jane bere fal organizmit te shqiptareve ne kuader te Fondit Albanor ne Norvegji,fond ky qe donacionet kryesore i ka nga oragnizimet e turnireve te ndryshme te futbollit si dhe mbremjeve te ndryshme muzikore”tha Mexhit Merovci per Kosovalbaner.com
Ne vazhdim mund te shikoni videon e familjes te ciles po i ndertohet shtepia ne fshatin Çitak te Skenderajt

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: