Kalo te lënda

Ilir Deda i kundërpërgjigjet Isa Mustafës

Ilir-Deda-1-637x424Ilir Deda: Isa Mustafa në vend se të kërkojë argumente të paqena, dhe të tentojë t’ia ndalojë Mimozës e Shpendit fjalën, më mirë e ka ta nënshkruajë vendimin për shkarkim të Jabllanoviqit.

Deputeti i Vetëvendosjes, Ilir Deda, i është kundërpërgjigjur deklaratës së më hershme të Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, i cili reagoi ndaj kritikave të bëra së fundmi në drejtim të Ministrit Jabllanovic, duke thënë se nuk është aspak e nevojshme që të zhvillojmë fushatë ndaj tre anëtarëve të komunitetit serb që janë pjesë e qeverisë Deda tha se Kryeministri Mustafa do të duhej të nënshkruajë vendimin për shkarkimin e Jabllanoviqit, e jo të kërkonte arsyetime për të, duket tentuar t’ua mbyll gojën edhe të tjerëve. “Isa Mustafa në vend se të kërkojë argumente të paqena, dhe në vend se të tentojë t’ia ndalojë Mimozës e Shpendit fjalën, më mirë e ka ta nënshkruajë vendimin për shkarkim të Jabllanoviqit, dhe me vepër të tregon se nuk lejohet ofendimi i familjarëve të viktimave të luftës në Gjakovë”, ka shkruar Deda në Facebook.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: