Kalo te lënda

Mustafa: Kuvendi i LDK-së mbahet në fund të muajit maj

fotoKryeministri i Kosovës, njëherësh edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka bërë të ditur se gjatë mbledhje së kryesisë së LDK-së të mbajtur sot kanë shqyrtuar dokumentet për zgjedhjet e ardhshme të kësaj partie.

Mustafa përmes një postimi në Facebook ka theksuar se nesër do të mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së.

Lexoni postimin e tij:

Anëtarë dhe simpatizantë të nderuar të LDK-Së
Në Kryesinë e LDK-së sot shqyrtuam dokumentet për zgjedhjet e ardhshme të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Nesër do të mbahet Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, ku do të diskutohet dhe vendoset për shpalljen e zgjedhjeve, e që pritet të mbahen nga data 10 mars deri më 10 maj në nivel të degëve, kurse në fund të muajit maj, të mbahet Kuvendi i LDK-së, në të cilin do të zgjedhjet Kryetari dhe Këshilli i Përgjithshëm. Me këto zgjedhje, LDK synon të zgjerojë bazën e saj në aspektin moshor, profesional dhe gjinor. Angazhohemi për një proces shumë transparent e të organizuar mirë, i cili do të rezultojë në dobi të anëtarësisë dhe të qytetarëve të Kosovës. Me respekt, IM

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: