Kalo te lënda

Në çfarë moshe tradhtojnë më shumë femrat?

auto_tradhtia-91420207072Një studim i fundit amerikan ka zbuluar moshën ne te cilën femrat janë me te pritura te tradhtojnë.

Ne çfarëdo moshe qe te jete,

qofshin ne një lidhje apo beqare femrave iu pëlqen te bien ne sy dhe te joshen nga te tjerët. Tradhtia nuk është vetëm një fjale qe identifikon meshkujt, edhe femrat tradhtojnë. Po cila është mosha kur frekuenca e kësaj te fundit është me e larte?

Një studim amerikan i realizuar ne 48 shtete te ndryshme ka treguar se mosha 30 vjeçare është ajo kur femrat tradhtojnë me shume. Perse pikërisht ne këtë moshe? Sigurisht qe për shkak te “orës biologjike” e cila rrotullohet me shpejt ne këtë moshe. Nga ana tjetër fertiliteti nuk është ne maje, por zonjat “lulëzojnë” seksualisht.

Studimi tregon edhe ndryshimet kulturore qe lidhen me tradhtinë. Ne Azi ku ka me shume meshkuj se femra, përqindja e tradhtisë është shume me e ulet sesa ne vendet perëndimore.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: