Kalo te lënda

Cliff Zharkut: Ndërtojeni hekurudhën Prishtinë- Han i Elezit

fotoYO7LIH4JAmbasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Prishtinë, Ian Cliff, i ka thënë ministrit të Infrastrukturës Lutfi Zharkut, që ministria e tij ta ketë si objektiv kryesor infrastrukturën rrugore.

Gjatë një takimi që ka zhvilluar Cliff me ministrin Lutfi Zharku, këtij të fundit i është konfirmuar mbështetje edhe më tutje për zhvillimin e infrastrukturës.

Në një njoftim për media, thuhet se Cliff dhe Zharku, kanë biseduar po ashtu edhe për projektin e autostradës Prishtinë-Hani i Elezit, projektet hekurudhore dhe për të gjitha resorët e ministrisë së Infrastrukturës. /Tribuna/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: