Kalo te lënda

Amerikanët dhe anglezët “qortojnë” opozitën

auto_qeb21420527532Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe ajo e Britanisë së Madhe në Kosovë, ua bëjnë me dije deputetëve të partive opozitare se miratimi i ligjit për themelimin e Gjykatës Speciale të Kosovës, është thelbësor për reputacionin e ardhshëm ndërkombëtar të Kosovës dhe se duhet të kenë parasysh se ky ligj është prioritet për Kosovën.

Pas deklaratave të partive opozitare se do të votojnë kundër themelimit të Gjykatës Speciale, këto dy ambasada kanë dhënë deklarata për gazetën “Zëri” duke iu përgjigjur qartë opozitës se Kosova nuk ka opsion tjetër pos themelimit sa më të shpejtë të kësaj Gjykate… (Shkrimin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të gazetës Zëri)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: