Kalo te lënda

Ferrari lundrues (VIDEO)

fotoLivio De Marchi zejtar italian që po bën namin në Venecia me një Ferrari F50 të drunjtë. Ky është një Ferrari që ai e ka krijuar për të lundruar nëpër kanalet e famshme të qytetit.

Për ndërtimin e këtij Ferrari De Marchi, pohon se i janë dashur pesë muaj në gdhendjen e drurit të pishës për të formuar një kopje të Ferrari F50 bashkë me logo, dhe në vbend të motorit i ka vënë atë të një barke Yamaha.

Projektet e mëparshme të zejtarit për makina lundruese në ujë përfshijnë një Jaguar të vitit 1937, një Volkswagen Beetle, një Mercedes dhe një karrocë në formë kungulli i inspiruar nga Hirushja për të bijën e tij që ta përdorte për dasmën e saj.

https://

/>

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: