Kalo te lënda

Haradinaj: Ata që duan të më pengojnë, do të dalin humbës

haradinaj-ata-q-euml-duan-t-euml-m-euml-pengojn-euml-do-t-euml-dalin-humb-euml-s_hdRamush Haradinaj thotë se sonte në orët e mbrëmjes Blloku kanë takim, për të diskutuar për kërkesat e LDK-së, meqë ata tash po kërkojnë diçka tjetër, kur dihet se posti i kryeparlamentarit do i takoj PDK-së.

Haradinaj pranon se ky vendim i Gjykatë Kushtetutës e ka ndryshuar Bllokun nga brenda.

Këto deklarata Haradinaj i bëri gjatë një vizite në Deçan.

Haradinaj thotë për veten se është në pozicionin më të mirë. Madje pranon se ka mospajtime me ndërkombëtarët sa i përket përbërjes së Qeverisë.

“Unë jam më së miri i pozicionuar, jam më në qendër dhe nuk kam hequr dorë nga kandidatura dhe ata që duan me pengu këtë kandidaturë do të dalin humbës, unë kam disa mos pajtime me ndërkombëtarët. Mos pajtimet me ta, janë vetëm se si të përbëhet Qeveria”, tha ai.

Qytetarëve të kësaj komune ai u tha se nuk po bëjnë asgjë dhe se janë në status – quo.

Madje, ai tha se nëse vazhdon kjo krizë institucionale, nuk do të ketë paga për mësuesit. /KP/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: