Kalo te lënda

Cliff: Pse sot nuk ka seancë të Kuvendit

fotoV0RD08T1Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ian Cliff, tha sot se nuk e ka të qartë pse deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk janë sot në seancë për ta zgjedhur kryetarin dhe nënkryetarët e këtij institucioni.

Duke folur në tryezën e organizuar nga BIRN për prezantimin e raportit mbi implementimin e marrëveshjes Kosovë- Serbi, diplomati britanik tha se tashmë që blloku paszgjedhor LDK-VV-AAK-NISMA ka hequr dorë nga posti i kryeparlamentarit, nuk ka më arsye që të shtyhet zgjedhja e organeve drejtuese të Kuvendit.

“Nuk e di pse parlamenti nuk është takuar sot. E di që e kanë propozimin për kryeparlamentar”, tha Cliff.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: