Kalo te lënda

“Çartet” serbi i Graçanicës, ja çfarë thotë për Kosovën (Video)

ldquo-ccedil-artet-rdquo-serbi-i-gra-ccedil-anic-euml-s-ja-ccedil-far-euml-thot-euml-p-euml-r-kosov-euml-n-video_hdVizita e kryeministrit serb, Aleksandër Vuçiq, që pritet të ndodhë më 10 dhjetor në Kosovë, për disa qytetarë të komunave serbe nuk është diçka e jashtëzakonshme.

Sipas tyre, edhe vizita e kryeministri shqiptar, Edi Rama në Serbi është thjeshtë një budallallëk.

Zarko Stanimir (70), i cili banon në komunën e Graçanicës, në një intervistë për “Zërin” ka dhënë një deklaratë, që rrallë serb e thonë për Kosovën.

Stanimir vlerëson se të gjithë politikanët janë të njëjtë dhe se, sipas tij, veç po e gënjejnë popullin.

“Pse po i bëjnë këto budallallëqe. Tani edhe Vuçiqi vjen dhe do të bëjë budallakia tjera. Edhe ai (Edi Rama v.j.) ka shkuar atje me bë budallaki. Le ta dinë se Kosova ka shkuar moti. A e keni të qartë se është kryer me Kosovën”, ka thënë ndër të tjera ai. /zeri/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: