Kalo te lënda

Bamieh: EULEX-i në stil të Millosheviqit

Nga: Nexhmije Ahmeti

fotoMaria Bamieh vendos të flasë prapë. Ish-prokurorja britanike e EULEX-it tashmë e suspenduar, të hënën ftoi mediat në një konferencë për media në zyrën e avokatit të saj Arianit Koci. E veshur me fustan të kuq, pallto të zezë dhe këpucë të zeza Bamieh dukej më e lodhur sesa që është parë më herët nëpër shumë seanca.

Ajo ishte prokurore në disa raste të mëdha siç është rasti Tolaj, Bllaca II, etj. Bamieh ka thënë se EULEX-i e ka sulmuar atë me metoda të stilit të Millosheviqit. Ajo ka treguar për akuzat dhe shpifjet që sipas i janë vënë pas publikimit të dyshimeve të forta për korrupsion në EULEX. “Më janë sulur dhe tani jam subjekt i një drejtësie të stilit të Milosheviqit”, ka thënë Bamieh, e cila më tej ka shtuar se EULEX me vite ka pasur më shumë rrjedhje të informatave sesa një shoshë…(Më gjerësisht në gazetën Tribuna)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: