Kalo te lënda

Krasniqi: Bravo Edi

562X315801229_99942700_99950700Jakup Krasniqi: Edi Rama i dha leksion politikës serbe.

Ish-kryeparlamentar, tani deputet në Kuvendit e Kosovës, Jakup Krasniqi ka lavdëruar paraqitjen e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës, përball kryeministrit serb Vuçiq.

 

“Vizita e Ramës në Beograd tregoj: Se Rama është lideri më stabil në Evropën Juglindore, Se fjalët i mendon dhe i thotë me mençuri të veçantë dhe Politikës serbe i dha një leksion të rëndësishëm për politikat që duhet të udhëhiqen në rajonin tonë. Politika evropiane, në Ballkanin e trazuar e ka gjetur përfaqësuesin e saj të denjë”, shkroi Krasniqi në Facebook.

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: