Kalo te lënda

Ismet Mulaj: Isa Mustafa po e tradhton edhe Ramush Haradinajn

fotoMinistri i Tregtisë nga AKR’ja, Ismet Mulaj, ka shkruar se Isa Mustafa po e tradhton edhe Ramush Haradinajn ashtu siç kishte bërë me Fatmir Sejdiun kur ia mori pozitën e Kryetarit të LDK’së
Ky reagim i Mulajt ka ardhur pas polemikave të shumta ndërmjet shefit të Mulajt, Behxhet Pacolli dhe kryetarit të LDK’së Isa Mustafa, të cilët ia kanë gjuajtur përgjegjësinë njëri tjetrit për ndodhinë.

Lexojeni të plotë postimin e ministrit Mulaj:

Eh more Isë!

Te vetmen pune qe e ke be mire ka qene ajo e sekretarit te Rrahman Morines. Jo vetem qe nuk qendron fakti se inspektoret komunal te Prishtines kane kaluar ne MTI, por Ju keni insistuar qe ti mbani ne funksion, duke i perdorur si instrumenta shantazhi. Eshte e vertet qe me ligj qe nga viti 2010, inspektorati lokal ka kaluar ne nivel qendror, por ne realitet nuk ka ndodhe. Sot MTI ka vetem 16 inspektor per gjithe teritorin e Kosoves.

Nuk po cuditem me Isen, kur e mendoj se cka po i bene LDK, njehere e tradhetoi Fatmirin-shefin e vet, me pastaj e humbi Prishtinen dhe zgjedhjet qendrore. Keto dite po e tradheton edhe Ramushin, nuk e di se ku do te ndalet. Koha do te tregoj…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: