Kalo te lënda

Tahiri: Është koha për vendime të drejta

fotoLiderja e ADK-së , Edita Tahiri ka kërkuar nga liderët partiakë të heqin dorë nga ambientet e tyre personale për pushtet. Ajo ka thënë se në këtë kohë Kosovës i duhet një vendim i liderëve për të shkuar përpara me një qeverisje stabiliteti dhe me bazë të gjerë.

Tahiri ka vlerësuar se për formimin e qeverisë së re nuk mjaftojnë vetëm numrat.

“Edhe ambasadorja Jacobson ka thënë në mënyrë të qartë se nuk mjaftojnë numrat për formimin e qeverisë së re’, ka deklaruar Tahiri, duke shtuar se Kosova nuk e ka komoditetin të përcaktohet për opsionin e zgjedhjeve./EpokaeRe/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: