Kalo te lënda

VLAN dhe PDK, shumë larg me qëndrime

fotoBlloku LDK-AAK-Nisma dhe Vetëvendosje ka vendosur që t’i mbledhë nënshkrimet për t’iu drejtuar kryesueses Flora Brovina që të thërrasë vazhdimin e seancës konstituive.

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka mohuar zërat se ka lëkundje ndërmjet partnerëve të bllokut dhe tha se nuk do të ketë as ridizajnim të marrëveshjes.

Por, deputeti i PDK-së, Adem Grabovci, ka thënë se nuk mund të ketë seancë pa një marrëveshje paraprake. Ai insiston se zgjidhja mund të vijë vetëm pas një takimi në një tryezë të përbashkët mes të gjithëve, raporton KTV.

Ai, shumë i bindur, ka thënë se zgjidhja është shumë afër, e në krye me PDK-në në qeverisje “jo në katër, por në tetë vjetët e ardhshëm”.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: