Kalo te lënda

Jahjaga: Po kërkoj zgjidhje e jo zgjedhje

jahjaga-po-k-euml-rkoj-zgjidhje-e-jo-zgjedhje_hdPresidentja e vendit, Atifete Jahjaga, deklaroi në një prononcim për RTK-në se po përpiqet që në takimet me liderët politikë të gjejë zgjidhje e jo zgjedhje.

Megjithatë, ajo tha se edhe mospajtimeve politike ju vjen fundi dhe se duhet të shkohet përpara.

Jahjaga shtoi se liderët politikë duhet të ulen së bashku dhe të diskutojnë daljen nga kriza aktuale, e mos të shikohen interesat e ngushta partiake, por interesi shtetëror i vendit.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: