Kalo te lënda

Gjini: “Fleni dathë, Blloku nuk ndahet”

gjini-quot-fleni-dath-euml-blloku-nuk-ndahet-quot_hdPas raportimit të medieve se Blloku LVAN mund të shpërbëhet, ka reaguar nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini duke thënë se Blloku nuk do të ndahet dhe pikë.

Lexojeni të plotë reagimin e Ardian Gjinit të bërë në rrjetin social Facebook:

Po duket se ka nevojë për disa mesazhe, sonte!

Së pari, të gjithëve që mendojnë se ndahet blloku, po iu them, ‘fleni dathë’. Se nuk prishet koalicioni ynë!

Së dyti, nuk është fare qështja e funksineve të caktuara për njerëz të caktuar por për ndryshim në këtë vend tonin.

 

Së treti, dhe më e rëndësishmja, nëse mendoni se bllokada është për poste, atëherë po, për shkak se Hashim Thaqi nuk po dëshiron të shkojë në opozitë dhe të mbetet pa post.

Dhe së katërti, të gjithë atyre që mendojnë se duke e hapur kapitullin e Kryetarit të Kuvendit do të arrijnë ta reciklojnë PDK në pushtet, po iu them: të gjithë po e dimë, prandaj nuk do ta marrin! (sic) /Telegrafi/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: