Kalo te lënda

Grabovcit: Zgjidhni, marrëveshje apo zgjedhje

fotoNënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci ka vlerësuar se vendi mund të dalë nga kriza politike nëpërmjet dy alternativave: një marrëveshje politike e subjekteve të tjera me PDK-në, ose duhet të shkohet në zgjedhje të reja.

Ai ka treguar se alternativën e dytë nuk e dëshiron as PDK-ja, por është e gatshme për të.

Grapovci shpreson se iniciativa e presidentes Atifete Jahjaga për të gjetur një zgjidhje për tejkalimin e ngërçit politik do të ketë sukses.

Sipas tij, partitë e bllokut nuk janë pozicionuar vetëm kundër PDK-së, por kundër vullnetit të qytetarëve të Kosovës, Kushtetutës dhe kundër gjithë botës demokratike. /Epoka e re/.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: