Kalo te lënda

Flamuri i shqiptarëve, ndër më atraktivët në botë

flamuri-i-shqiptar-euml-ve-nd-euml-r-m-euml-atraktiv-euml-t-n-euml-bot-euml_hdNë shumë faqe interneti, flamuri i shqiptarëve konsiderohet si ndër flamujt më të mirë kombëtar në botë.

Në shumë rangime, flamuri jonë pozicionohet në një ndër dhjetë flamujt me dizajnin më të mirë, më atraktiv dhe më “cool”.

“Guximi, besimi, tradicionalja dhe krenaria janë emocionet që evokohen kur shikoni këtë flamur që është i thjeshtë në mënyrë magjepsëse. Në fund të fundit, ky është flamur beteje, dhe duke qenë një shtet ballkanik, kjo e ka ndjekur në shumë luftëra”, thuhet në blogun rachelbrandon, transmeton Telegrafi.

LEXO PO ASHTU: RRETH FLAMURIT TË PËRBASHKUAR (historia e ilustruar dhe më e kompletuara në internet e flamurit dhe shqiponjës dykrerëshe)

Në faqen kkdesign, thuhet: “Sfondi i kuq dhe shqiponja dykrerëshe e zezë. Shumë simetrike dhe me pasqyrim të fortë. Dizajn i pastër dhe i fuqishëm. Kjo shqiponjë thotë: mos u kap me këtë shtet! Do të të hamë! Do të të hamë dy herë! Ne i kemi dy koka! Mos prek! Shqiponja është përdorur për qëllime heraldike në Mesjetë nga shumë familje fisnike në Shqipëri dhe u bë simbol i shqiptarët”.

http://tpc.googlesyndication.com/safeframe/1-0-0/html/container.html

Ndërkaq, në faqen listosaur, theksohet se “shqiponja e zezë krijon kontrast kumbues me sfondin e kuq, duke krijuar një imazh të fuqishëm dhe tërheqës për sy”.

Në faqen ranker, flamuri është më i pëlqyeri pas atij britanik. Rangimi bazohet në vota, kështu që edhe ju mund të kontribuoni me votën tuaj.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: